Początkiem 2012 roku wszyscy się zastanawiali, jaka nowa technologia nas zaskoczy w tym roku. Niemniej jednak, już kilka lat wcześniej odnotowano kilka poważnych udoskonaleń technologicznych i przełomów. Jednym z nich było wprowadzenie do sprzedaży laptopów Samsung serii 7. Seria 7 wyposażona jest w piękną, mistrzowsko zaprojektowaną cienką obudowę. Posiada również dodatkową moc obliczeniową jak i wiele przydatnych funkcji. Ponadto, ma stosunkowo wysoką żywotności baterii, a także ładnie wykonane podświetlenie klawiatury. Wreszcie, laptopy Samsung serii 7 wyposażone są w specjalną grafiką AMD.

Laptopy te są dostarczane z cztero-rdzeniowym procesorem Intel Core i7, i dużym touchpadem. Dodatkowym atrybutem jest 1 GB karta graficzna AMD Radeon, napęd DVD, a także elegancka, aluminiowa obudowa. Podświetlana klawiatura pozwala na wygodną pracę w ciemności. Żywotność baterii w laptopach serii 7 może wynosić nawet sześć godzin. Jest to wynik imponujący w porównaniu do innych laptopów. Dodatkowe funkcje i porty w serii 7 są tym, czego możemy się spodziewać, a więc znajdziemy tam wejścia HDMI, USB 3.0, a także interfejs Bluetooth. Ponadto laptopy zostały wyposażone w mini port video.

Wydajność serii 7 pozwoliła firmie Samsung wyprzedzić takich konkurentów jak Toshiba ze swoją linią Satellite. Natomiast nieco wolniej idzie Samsungowi zrównanie się z Sony i laptopami Vaio. Na koniec warto dodać, że laptopy serii 7 pozwalają na grę w gry video, ale przy znacznym okrojeniu detali. Z tego powodu nie polecam ich jako laptopów dla zapalonych graczy.