Gracze komputerowi są określoną grupą osób korzystających z komputera, którzy potrzebują odpowiedniego sprzętu, aby móc w prawidłowy sposób korzystać z danych gier komputerowych. Dawniej głównym narzędziem gracza była konsola do gier lub komputer stacjonarny. O ile nadal tak jest, to coraz częściej gracze decydują się na zakup mobilnego sprzętu jakim jest niewątpliwie laptop.

 Laptop może już dzisiaj być wyposażony w bardzo zaawansowane karty graficzne, które powodują, że przygoda z grą komputerową staje się prawdziwie owocnym przeżyciem. Laptop dla graczy kosztuje sporo pieniędzy, dlatego decydują się na niego nie wszystkie grupy osób, ponieważ nie mogą sobie zawsze pozwolić na taki wydatek. Często taki sprzęt jest wyposażony w dodatkowe narzędzia umożliwiające graczom jeszcze lepsze wrażenia z gry. Do głównych narzędzi należą słuchawki, akcesoria takie jak kierownica, pedały i inne narzędzia.

 W zależności od tego w jaki typ gry się gra to każdy będzie korzystał z innego typu akcesoriów. Laptopy dla tej grupy docelowej są dostępne w wielu sklepach komputerowych, które oferują naprawdę dobry towar.