Regularnie robisz kopię zapasową swoich danych? Jeśli tak, to polecamy zewnętrzny twardy dysk. Jest to bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza, jeśli twój laptop jest podstawowym komputerem w domu. W naszym doświadczeniu, wielu ludzi nadal nie zachowuje odpowiednich środków ostrożności w zakresie tworzenia kopii danych.

  Niezależnie od tego, kim jesteś zewnętrzny dysk USB może być zawsze razem z tobą. Jest on niewielkich rozmiarów, ale pomimo tego posiada wielką pojemność. Jego podłączenie do komputera jest banalnie proste i polega na włożeniu końcówki USB do gniazda. System operacyjny sam wykrywa podłączony dysk, nie jest więc konieczne instalowanie dodatkowych sterowników.

  Zewnętrzny dysk USB jest również stosowany wtedy, kiedy pojemność twardego dysku laptopa jest zbyt mała, by pomieścić wszystkie potrzebne dane: zdjęcia, filmy czy gry. W rzeczywistości, zewnętrzny dysk USB to nic innego, jak pen drive o ogromnej pojemności, lecz w większej i bardziej wytrzymałej obudowie. Pomoże ci on zawsze, gdy twój laptop cierpi na permanentny brak wolnego miejsca na dysku.