Power Inverter Laptop to adapter z wtyczką, umożliwiającą podpięcie zasilania laptopa do 12V gniazda zapalniczki samochodowej. Taki zasilacz będzie bardzo przydatne dla turystów często będących w drodze. Przyda się również wtedy, kiedy awaryjnie będziesz musiał skorzystać z laptopa podczas przerwy w dostawie prądu.

  Zasilacz może zostać normalnie podłączony do 12V gniazda zapalniczki w samochodzie lub za pomocą dołączonego adaptera do specjalnych gniazdek w samolocie, spotykanych na siedzeniach w klasie biznes. Jedną rzeczą na którą warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów, to moc przetwornicy laptopa, określona w watach. 90W zasilacze będzie skuteczny dla wszystkich modeli laptopów, ale przy większych urządzeniach, warto sprawdzić ich zapotrzebowanie na prąd.

  Przykładowo, jeśli naklejka na twoim laptopie mówi że komputer potrzebuje prądu o mocy 60W, a informacje na adapterze wskazują na maksymalną moc 90W, to wszystko będzie działać bez zarzutu. Po prostu zawsze upewnij się, że moc przetwornicy ma wyższą moc od zapotrzebowania komputera i wszystko będzie w porządku.