Oprócz swoich licznych zalet, laptopy posiadają również wiele wad, z którymi należy się zapoznać, zanim zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu. Jego główną zaletą jest brak możliwości rozbudowy o dodatkowy sprzęt. Taki, jaki laptop kupimy musi nam służyć, dlatego warto zastanowić się, do czego głównie będziemy go używać.

  Jeżeli ktoś często korzysta z komputera do różnego rodzaju gier, laptop nie jest dobrym pomysłem. Nie posiada on odpowiednio dużej ilości pamięci wirtualnej, ani pojemności dysku, jaka może być wskazana przy instalacji danej gry. Dodatkowo podczas gier laptop szybciej może ulec zniszczeniu, a i tak jest na to narażony bardziej niż komputer stacjonarny. W sumie może nie chodzi o to, że szybciej się psuje lecz o to, że gdy już się popsuje często nie mamy możliwość sami go naprawić.

  Komputer stacjonarny jest o wiele prostszy w budowie, co zazwyczaj bezproblemowo pozwala nam znaleźć źródło problemu i je usunąć. W łatwy sposób można również wymieniać stare, zniszczone lub spalone części, czego o laptopie niestety powiedzieć nie można.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]