Laptopy posiadają także kilka wad, które mogą utrudniać prace na nich. Naprawą i likwidowaniem ewentualnych usterek zajmują się specjalne serwisy. Szczególnie polecane są serwisy marki Toshiba, oferujące szybka pomoc.

 

Komputery przenośne najwięcej problemów sprawiają w użytkowaniu. Najczęściej spotykane są problemy z klawiatura i kursorem. Niewielkie rozmiary mogą również być powodem powstawania awarii. Problemy z chłodzeniem i urazy mechaniczne powodują ich nieprawidłowe działanie. Najwięcej problemów powodują baterie, które przystosowane są do konkretnej liczby ładowań. Po pewnym czasie powinna ona zostać wymieniona, lub oddana do serwisu. Komputery przenośne posiadają parametry niższe od komputerów stacjonarnych, może to powodować ich częstsze awarie. Niska potrzeba pobierania prądu i zapewnienie chłodzenia wpływają właśnie na ich parametry techniczne. Dyski twarde również posiadają słabą wydajność.

Problemy z laptopami bardzo często wiążą się również z urazami mechanicznymi, spowodowanymi złym ich przenoszeniem i ewentualnymi upadkami. Prowadzi to do uszkodzenia części wewnętrznych często komputer nie nadaje się już do użytku.