Wiele osób przeszło chwile zaskoczenia i zdenerwowania, gdy otworzyli w pośpiechu swój laptop i ku zaskoczeniu zamiast spokojnej pracy nasz laptop odmawia posłuszeństwa i obraz na matrycy znika ku naszemu zaskoczeniu. Gdy chcemy szybko naprawić usterkę lepiej najpierw pomyślmy, co mogło nią spowodować. W Internecie jest wiele porad, co tak naprawdę mogło taki stan laptopa spowodować. Gdy mam pod ręka zamienne, części zamienne w pierwszej kolejności należałoby sprawdzić czy nie został uszkodzony inwerter.

 
 Jest to dosyć częsty problem z niedziałającymi matrycami. Na szczęście jest też to problem, który bardzo łatwo można naprawić. Po Sprawdzeniu, jaki inwerter obsługuje naszą matryce zamawiamy go i po góra paru dniach mamy w domu nowy inwertor. Wymiana starego na nowy jest dość prosta. Wystarczy odkręcić obudowę i zlokalizować inwerter, który montowany jest zazwyczaj tuż pod matrycą. W sporadycznych przypadkach montowany jest przy płycie głównej. Jednakże zajmiemy się tym prostszym sposobem wymiany.
 
 Gdy odkręcimy obudowę przy matrycy delikatnie odkręcamy inwerter. Wymieniamy odpowiedni element. Następnie uruchamiamy komputer by przetestować naszą wymianę. Jeżeli wszystko jest w porządku i nie zauważamy żadnych niepokojących symptomów albo problemów możemy spokojnie wszystko poskręcać i korzystać w pełni z dobrodziejstw naszego kochanego laptopa i pozostaje mieć nadzieję że żadna kolejna awaria go nie dopadnie.