Jeśli używasz laptopa codziennie, powinieneś przestrzegać kilku złotych zasad, które sprawią że twój komputer długo pozostanie w dobrej formie.

1. Upewnij się, że komputer jest chroniony przez odpowiednie oprogramowanie zabezpieczające. Takie oprogramowanie to np. Norton Internet Security. 2. Najlepszym sposobem na uniknięcie infekcji jest to, aby upewnić się że nie narażasz się na ryzyko. Nie odwiedzaj więc stron, które już na pierwszy rzut oka wyglądają podejrzanie. 3. Nie instaluj programów jeśli nie są ci niezbędne. Zapytaj siebie, czy naprawdę musisz je mieć. 4. Jeśli już coś zainstalowałeś, pozbądź się tego w dobry sposób. Wykorzystaj do tego deinstalator. 5. Bądź na bieżąco ze sterownikami i aktualizacjami. Upewnij się, że funkcja Aktualizacja automatyczna jest włączona, oraz regularnie sprawdzaj programy i aktualizuj sterowniki.

Program DriverEasy może uprościć proces aktualizacji sterowników, a kontroler plików Hippony Update może zrobić to samo dla wybranego oprogramowania. 6. Na bieżąco, przynajmniej raz w miesiącu sprawdzaj rejestr systemowy, oczyszczając go z niepotrzebnych wpisów.