Laptop jest komputerem niestacjonarnym i jak sama nazwa wskazuje przystosowany jest do częstego przenoszenia i pracy w różnych warunkach.

 

Ewentualna naprawa laptopa będzie bardzo drogim wydatkiem.

Aby skutecznie a co najważniejsze bezpiecznie przenosić laptopa powinno się kupić specjalnie do tego celu przystosowaną torbę. Na rynku istnieje wiele modeli odpowiadających poszczególnym rodzajom i wymogom klienta. Jak się okazuje ważny jest niekiedy także kolor. Firma Toshiba, która produkuje komputery niestacjonarne najwyższej klasy oferuje również szereg akcesorium ułatwiających użytkowanie laptopa w trudnych warunkach. Oferowane są, zatem zasilacze i ładowarki samochodowe, podstawki chłodzące pod komputer jak i narzędzia ułatwiające pracę. Naprawa laptopa powinna odbywać się w warunkach do tego przeznaczonych. Najlepiej, jeśli będzie to autoryzowany serwis, zajmujący się usługami tego typu. Można wtedy liczyć na szybka i fachowa pomoc w naprawie.

Przed każdym przenoszeniem komputer powinien zostać odpowiednio zabezpieczony. Dlatego też torby i plecaki maja rzepy i przegródki zapobiegające usterkom mechanicznym wywołanym przez obicie lub ewentualny upadek.