Zakup laptopa determinowany jest różnymi czynnikami. Czasami jest to zwykły kaprys, częściej jednak nadchodzi taki moment kiedy zaczynamy odczuwać relną potrzebę jego posiadania. Ciężko na przykład spotkać w dzisiejszych czasach studenta, który nie posiadałby własnego komputera przenośnego. Jego użyteczność jest bezsprzeczna jeżeli weźmiemy pod uwagę ilość sprawozdań, referatów jakie w całym cyklu kształcenia musi przygotować każdy student. Obecnie, bez swobodnego dostępu do aplikacji biurowych czy internetu studiowanie wydaje się niemożliwe. Najważniejszą kwestią przy zakupie laptopa jest wybór takiego, który w przystępnej cenie posiadał będzie dobry procesor. Dobry, czyli jaki?

 

Przy zastosowaniu typowo do aplikacji biurowych nie warto wydawać dodatkowych pieniędzy na najnowsze procesory, ponieważ nie będziemy w stanie wykorzystać pełnej mocy naszego sprzętu. Zupełnie wystarczający będzie procesor dwurdzeniowy, na przykład Intel Core i3 czy też ze starszej rodziny Intel Pentium Dual Core. Jeśli dodatkowo liczy się dla nas wersja ekonomiczna bez wahania możemy wybrać wyroby firmowane przez AMD.

Jeśli natomiast kwestie finansowe są drugorzędne a zdajemy sobie sprawę z tego, że laptopa nie będziemy wymieniać co 2 lata można zdecydować się na nowszą, wydajniejszą jednostkę, która da nam pewność, że za jakiś czas bez trudu uruchomimy najnowsze aplikacje, bez konieczności modernizacji posiadanego sprzętu. Dodatkowo wybierając nowszy model możemy liczyć na mniejszy pobór mocy a co za tym idzie mniejsze zużycie energii elektrycznej.