Jeśli nie grozi nam bogactwo, a mimo to chcemy kupić laptop, nie zważając zbytnio na jego jakość, możemy odnaleźć kilka ciekawych modeli. W Polsce chyba nic niestety nie przebije laptopa, którego cena wynosi 35 dolarów.

Model ten powstaje w Indiach. W Polsce też można jednak znaleźć naprawdę tani sprzęt. I tu niespodzianka – tani wcale nie musi oznaczać – gorszy. Co więcej, wśród modeli kosztujących poniżej 1500 zł znalazły się laptopy firm Acer, Asus, Dell czy HP. W cenie poniżej 1500 zł można kupić laptop wyposażony w dobrej jakości procesor Inter Core i4 albo Celeleron. Podobnie rzecz ma się z kartami graficznymi – Nvidia GeForce GT 610M dostępna jest już w komputerach kosztujących 1350 zł. Tak więc, jeśli ktoś potrzebuje tani laptop, może spokojnie udać się na zakupy i nie obawiać się, iż zakupiony sprzęt nie będzie działał. Działał będzie, co więcej, będzie można powiedzieć, że całkiem przyzwoicie. Przy zakupie laptopa warto zwrócić uwagę, w jaki system operacyjny jest on wyposażony.

Często
komputery z wgranym systemem Windows są znacznie droższe, niż och odpowiedniki, pozbawione tego systemu. Jeśli chcemy zaoszczędzić, zawsze możemy własnoręcznie wgrać darmowy system operacyjny, który stanowi konkurencję dla Windowsa. A jakie konkretne modele komputerów można polecić? Z pewnością zaliczyć tu należy dobrej jakości laptop Lenoro B580. Jest on bardzo tani, kosztuje bowiem 1200 zł, a wyposażony jest w port USB 3.0, dobrą baterię, pozwalającą na nawet sześć godzin pracy bez ładowania. Laptop ten jest do tego bardzo cichy.