Komputery przenośne tak jak i inne urządzenia ulegają awariom. Odpowiednie użytkowanie laptopa jest bardzo ważne. Do najczęstszych problemów zalicza się między innymi uszkodzenie pamięci RAM, brak obrazu lub tez nieczytelny obraz matrycy, niedziałający napęd czy tez szybko psujące się baterie i dyski. Usterek komputerów jest wiele. Duża ich liczba wiąże się z niewłaściwą pielęgnacją komputera. Wiele osób nie dba o te urządzenie niszcząc baterie lub za długo na nim pracując.

 

  Użytkowanie laptopa powinno odbywać się po zapoznaniu z instrukcja obsługi. Wiele firm oferuje pomoc serwisową i udostępnia informacje do odpowiedniego korzystania i pielęgnowania komputera. Warto jest także wiedzieć, że każda bateria w laptopie ma określoną liczbę cykli ładowania. Po nieodpowiednim korzystaniu można tylko oddać ja do regeneracji lub wymienić na nową. Często spotykana wadą jest również brak możliwości uruchomienia systemu operacyjnego. Przyczyn tego jest wiele. Często winny jest uszkodzony dysk, który nadaje się tylko do wymiany na nowy.

  Odpowiednie korzystanie z laptopa pozwoli na długo cieszyć się nim. Pielęgnacja i konserwacja należą do podstawowych kroków a bardzo często zdają się być nieistotne. Jak każdy sprzęt elektroniczny laptopy również się psują.