Karty graficzne w naszych komputerach czy to stacjonarnych czy w laptopach powinny oddawać nam maksimum sowich możliwości. Producenci kart graficznych oddają nam przede wszystkim w kartach graficznych bardzo rozbudową pamięć, jak również szybkość w wykorzystywaniu kart graficznych. Dawniej karty graficzne były tylko kartami z nazwy. Karty takie nie potrafiły nic z tego co potrafią obecne karty grafiki. Wybierając laptopy jak również umieszczone w nich karty graficzne nie możemy zwracać uwagi tylko na cenę danego sprzętu.. Tutaj bardzo ważne jest zastosowanie.

 

 

Nasze laptopy będziemy wykorzystywać nie tylko w pracy ale również w celu rozrywki. Najpopularniejszymi kartami graficznymi są przede wszystkim karty ATI jak również karty NVIDIA. Różnią się one od siebie drastycznie. Karta ATI przystosowana jest głównie do gier jednak można ja również zastosować przy tworzeniu grafiki. Natomiast karta NVIDIA przystosowana jest przede wszystkim do pracy. Jej wydzielane ciepło będzie odprowadzane poza komputer minimalizując tym samym niechciane uszkodzenia sprzętu w przyszłości. Kart NVIDIA przystosowana jest przede wszystkim do pracy.

Obecnie polecił bym kartę graficzną firmy ATI ponieważ posiada więcej zastosowań niż karta NVIDIA. Jednak wybór należy tutaj do indywidualnych jednostek nastawionych albo na pracę albo na rozrywkę. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za kartę graficzną z całą pewnością będzie ceną odzwierciedlającą prawidłowe działanie jak również możliwości danej karty graficznej.