Z uwagi na fakt, iż laptop jest urządzeniem przenośnym, z którego korzysta się w bardzo różnych warunkach jest on szczególnie narażony na przyjmowanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, które mogą zakłócać jego prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego tak dużą uwagę należy przykładać do prawidłowej konserwacji tegoż sprzętu.

  Najważniejsze jest, więc regularne oddawanie laptopa do punktu serwisowego. Tam zostanie on poddany określonym czynnościom takim jak chociażby i usunięcie zewnętrznej obudowy klawiatury i wyczyszczenie jej. Wykonuje się to zazwyczaj za pomocą określonej grupy kosmetyków przeznaczonych specjalnie do pracy z urządzeniami elektrycznymi.

  W punktach takich sprawdza się także czy wszystkie kable wewnątrz komputera się prawidłowo podłączone i czy aby jakiegoś elementu wewnętrznego układu nie należałoby już wymienić na nowy, ponieważ ten uległ już zbyt dużej eksploatacji. Regularne serwisowanie laptopa pozwala na cieszenie się nim przez długie lata bez konieczności wymieniania sprzętu na nowy co wiąże się ze znacznymi kosztami.