Jednym z największych producentów laptopów jest Toshiba. Oferująca komputery przenośne na najwyższym poziomie.Notebooki to urządzenia przenośne z wbudowana klawiaturą. Są lekkie i mieszczą się w typowym neseserze. Pod względem wydajności obecnie są w stanie dorównać przeciętnym komputerom stacjonarnym.

 

  Małe komputery przenośne na niewielkiej przestrzeni mieszczą wszystkie podzespoły wewnętrzne, takie jak procesor czy pamięć. Istnieje również wiele typów ekranów, różniących się między sobą przede wszystkim szerokością. Matryce posiadające większe szerokości zapewniają lepszy komfort pracy i stosowane są przy komputerach wyższej klasy wyposażonych w bardzo szybkie karty graficzne.

  Wewnętrznie zamontowane akumulatory pozwalają na kilka godzin pracy bez napięcia sieciowego. W dzisiejszych czasach używa się baterii litowo-jonowych dających najlepsze efekty. Zasilacze zewnętrzne ułatwiają prace i pozwalają na ładowanie akumulatorów z sieci elektrycznej. Istnieją także zasilacze samochodowe umożliwiające ładowanie laptopa w samochodzie. Trzeba pamiętać, aby zakupywane akcesoria były oryginalne, wtedy można liczyć na ich długie działanie.