Jeszcze parę lat temu posiadanie laptopa było nie lara osiągnięciem. Sprzęt ten przechodził do rangi luksusu, i praktycznie wszyscy byli nim bardzo zachwyceni, nawet jego podstawową wersją. Teraz sklepy komputerowe oraz elektroniczne, mają swoje specjalne działy, w których eksponowanych jest całe mnóstwo laptopów.

Laptop można wybrać nie tylko pod względem marki, kształtu i wydajności, ale nawet pod względem wyglądu. Nie jest żadną tajemnicą, że przy większości typów obudowa jest wymienna. Dlatego szczególnie panie mogą korzystać z tej funkcji i wybrać sobie dowolną obudowę, jaką sobie tylko życzą. Już nie ma czegoś takiego, że była tylko jedna kolorystyka całej serii laptopów.

Najczęściej wtedy laptopy tylko czarne, a dzisiaj mogą być nie tylko różnych kolorów, ale mogą mieć specjalnie zaprojektowane obudowy. Są nawet czasami takie promocje, w których marki laptopów zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą obudowę laptopa. Jest to dobry pomysł, który może przenieść się na zainteresowanie innych klientów.