Aby twojemu laptopowi nie groziło przegrzanie, powinnaś pamiętać o jednej, bardzo ważnej sprawie. Nie wolno używać laptopa na powierzchniach, które ograniczają lub blokują dopływ powietrza. Jest to jedna z z najprostszych i najbardziej skutecznych porad, aby uniknąć przegrzania laptopa.

Zbyt często ludzie używają swoich laptopów na miękkich powierzchniach, taki jak na przykład łóżka. Blokują w ten sposób kluczowe otwory wlotowe powietrza, znajdujące się na spodzie laptopa. Inne powierzchnie, które mogą powodować przegrzanie laptopa to m.in. łóżka, dywany, kanapy, a nawet własne kolana!. Spójrz na spód laptopa. Można tam zauważyć małe gumowe nóżki? Prawda?

Te małe gumowe nóżki są rzeczywiście bardzo ważne. Zaprojektowany je po to, aby umożliwić przepływ powietrza do otworów wlotowych, umieszczonych na spodzie laptopa. Po umieszczeniu laptopa na miękkim podłożu, komputer często będzie zapadać się w powierzchnię, powodując przegrzewanie się, bo otwory wlotowe będą całkowicie zablokowane miękkim materiałem lub materacem.