Laptopy to cud technologii. Małe, poręczne i umożliwiają pracę oraz rozrywkę praktycznie w każdym miejscu i czasie. Jednak mimo wszystkich swoich zalet potrzebują ochrony plików, jak każde inne urządzenia zawierające dokumenty. Ale jak szybko i łatwo uchronić nasze pliki przed zniszczeniem lub utraceniem w inny sposób, np. przed włamaniem?

 

  Po pierwsze, bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenie naszego laptopa hasłem. Dzisiaj są nawet dostępne modele z czytnikiem linii papilarnych, a takiego hasła na pewno nikt nie odgadnie. Po drugie, warto zainwestować w dobry program antywirusowy. Oczywiście te darmowe są również skuteczne ,ale pamiętajmy o aktualizacji bazy danych.

  To pozwoli na uniknięcie ataku wirusów i w rezultacie utraty plików. Po trzecie, kopie zapasowe. Można zrobić kopię zapasową, która będzie się znajdowała na naszym dysku. Jednak warto także zgrać przynajmniej te najważniejsze dokumenty na jakąś przenośną pamięć. Może to być płyta, ponieważ każdy laptop posiada nagrywarkę albo pen driver, który jest szybszy w użyciu. Te sposoby są najszybszymi i najłatwiejszymi rozwiązaniami, a mogą nas uchronić przed stratą cennych danych.