Użytkownicy laptopa nie zawsze zdają sobie sprawę, że aby użytkować laptopa trzeba mieć pojęcie jak to robić. I tak aby klawiatura była zawsze zadbana, trzeba uważać aby nie jeść nad nią, także rozlane picie źle służy laptopowi. W laptopie funkcję myszki przejmuje touchpad, trzeba także uważać, aby nie uszkodzić go, nie można używać żadnych ostrych przedmiotów. Gwałtowne zamknięcie laptopa może się okazać zgubne w skutkach dla matrycy.

 

 Jednak za wymianę matrycy użytkownik musi dużo zapłacić w serwisie. Bardzo ważnym aspektem dotyczącym laptopów jest dbanie o oprogramowanie, częsty upgrade jaki oferują dla swoich klientów Windows Vista czy XP pomaga użytkownikowi na lepsze użytkowanie laptopa.

 Ważne jest aby od czasu do czasu poddać konserwacji i czyszczeniu notebooka. Aby nie mieć problemów z laptopem warto oddać go do serwisu laptopów tak aby stał się on lepszy, i nie było kłopotów z awariami. Użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę, aby przy zakupie laptopa wybierać najlepszy dla nas sprzęt, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na markę. Lepsze okażą się laptopy znanych firm jak Toshiba, HP czy Fujitsu Siemens niż nieznanej produkcji i mieć z nimi częste awarie i usterki.