Czy nam się to podoba czy nie, laptopy się brudzą tak samo jak inne rzeczy. Jednakże ich czyszczenie nie jest już tak proste, jak na przykład czyszczenie biurka. Należy zachować dużą ostrożność, jeśli chcemy bezpiecznie wyczyścić swój sprzęt. Istnieją cztery główne obszary, które wymagają uwagi podczas czyszczenia laptopa i są to: klawiatura, touchpad, ekran LCD / monitor, otwory wentylacyjne.

Klawiatura to bardzo wrażliwa część laptopa. W klawiaturze łatwo osiada kurz i inne okruchy – np. jedzenia. Aby wyczyścić klawiaturę laptopa, potrzebna jest puszka sprężonego powietrza, czysta i miękka wilgotna szmatka i wykałaczka. Wykałaczki używamy aby wydostać wszystkie okruchy spod klawiszy. Gdy to zrobisz, użyj puszki sprężonego powietrza aby wydostać mniejsze zanieczyszczenia, których nie udało się wyjąć wykałaczką.

Na koniec umyj klawisze wilgotną szmatką. Touchpad to panel dotykowy, który działa tak jak mysz komputerowa. Ze względu na fakt, że obsługujesz go ręką, touchpad stopniowo pokrywa się brudem. Do czyszczenia touchpada potrzebujesz miękkiej tkaniny i butelki denaturatu lub alkoholu izopropylowego. Wystarczy zwilżyć szmatkę takim roztworem i delikatnie przetrzeć powierzchnię touchpadu, do osiągnięcia zadowalającego efektu.