Laptop powinien mieć wysokiej jakości grafikę, gdyż wykorzystuje się ja do wielu rzeczy, do projektów, filmów, a także do gier. Najlepiej jest mieć taką kartę graficzną, jaka ma własną pamięć. Wiele osób zdecydowanie poleca Nivide, gdyż łatwo jest do niej znaleźć sterowniki.

Kiedy już je mamy, cała reszta układa się wręcz samoczynnie. Gry jednak mają niektóre detale dość skomplikowane, a wtedy można się spotkać ze znacznymi problemami, jakie niestety nie pozwolą nam na wykorzystanie grafiki na sto procent. Istnieje wiele mobilnych kart graficznych, dzięki nim notebooki mogą w każdej chwili zostać wzbogacone o dodatkową kartę, czy też pamięć. Laptopy mają też często bardzo nagrzaną płytę główną, przez co potrafią się wyłączać.

To także jest dla nas sygnał, gdyż wiemy poprzez to, iż grafika jest za mocna, bądź za słaba. Laptop wtedy wykorzystuje maksymalną ilość pamięci, jakiej niestety już nie starcza na poprawne działanie systemu. Kiedy takie coś nam się zdarza, jest to sygnał, aby wymienić kartę graficzną, bądź wyczyścić laptopa.