Ubezpieczanie laptopów nie jest jeszcze powszechne. Przydaje się ono zazwyczaj tym, którzy często podróżują z laptopem, których laptop jest narzędziem pracy, czy biznesmenom. Warto wiedzieć jakie straty obejmuje taka polisa przed decyzją o jej wykupieniu.

  Polisy ubezpieczeniowe na laptopa oferują nam dużą ochronę. Gwarantują one zwrot pełnej wartości sprzętu w sytuacji m.in. kradzieży, zniszczenia przez naturalne czynniki zewnętrzne, a nawet zgubienia. Ubezpieczenia takie mogą posiadać również bezpłatny serwis w razie problemów w funkcjonowaniu sprzętu. Czasem ubezpieczenie obejmuje też wady produkcyjne laptopa, które dały o sobie znać dopiero po okresie gwarancji.

Warto zainwestować w ubezpieczenie laptopa, ponieważ mimo, iż nie zakładamy, że nasz sprzęt zostanie skradziony czy ulegnie uszkodzeniu, to warto dmuchać na zimne, by później nie żałować. Poza tym koszt takiej polisy nie jest wygórowany.

  Jeżeli używamy laptopa tylko w domu nie warto go ubezpieczać wtedy, gdy posiadamy ubezpieczenie mieszkania, które obejmuje straty i uszkodzenia tego typu sprzętów.