Laptop jest urządzeniem, które jak każde inne może ulec uszkodzeniu. W takim momencie należy udać się do odpowiedniego punktu, serwisu komputerowego, w którym odpowiednie osoby będą potrafiły naprawić usterkę. W zależności od rodzaju problemu koszty poszczególnych części są zróżnicowane. Najczęściej awarii ulega matryca od laptopa, którą trzeba w całości wymienić. Klawiatura laptopa także może ulec uszkodzeniu najczęściej w momencie, gdy ulegnie zalaniu przez jakiś płyn.

Może to być kawa, herbata, albo inny napój, który często trafia obok tego sprzętu w trakcie pracy użytkownika. Oprócz kosztów związanych z zakupem odpowiednich części trzeba też liczyć się z tym, że należy zapłacić za wykonaną usługę. W tym momencie można spodziewać się różnych kwot. Jeśli naprawa nie była wymagająca, wtedy cena za wykonaną pracę może wahać się w okolicach kilkudziesięciu złotych.

Części do laptopa można także kupić samemu. Są specjalne sklepy, gdzie oprócz gotowego sprzętu sprzedawca oferuje klientowi gotowe części. Są to klawiatura, matryca, pamięci RAM, dyski twarde. Wszystko to za przystępną cenę. Jeżeli osoba zna się na wymianie takich części, to można dużo zaoszczędzić nie chodząc do specjalisty.