Gwałtowne zmiany temperatury mogą źle wpłynąć na twoje urządzenie. Na zewnątrz i wewnątrz temperatura zawsze powinna być optymalna. Upewnij się, czy powinieneś włączyć laptopa natychmiast kiedy przynosisz go do domu zimą. Najlepsza dla laptopa jest temperatura pokojowa. Nie należy używać go podczas nadmiaru ciepła.

  Laptop posiada czuły system w swoim wnętrzu. Podczas jego użytkowania nie wolno jeść ani pić, nawet gdy tylko jesteś w pobliżu komputera przenośnego. Rozlany płyn na klawiaturze może powodować poważne szkody, w tym zwarcie płyty głównej. Lepiej jest trzymać jedzenie i napojez dala od komputera. Czasami jesteś tak zajęty obsługą laptopa, że przypadkowo możesz przesunąć nogi w stronę przewodu zasilającego. To może doprowadzić do poważnych zdarzeń losowych.

  Nigdy nie trzymaj przewód blisko nóg na podłodze. Nie należy także szarpać przewodów zasilających bezpośrednio, co może uszkodzić gniazdo zasilania. Ekran jest wrażliwą częścią laptopa. Nigdy nie kładź na nim żadnych ciężkich materiałów czy obiektów. To możesz doprowadzić nawet do stłuczenia ekranu, czy awarii klawiatury i dysku.