Kupujesz nowego laptopa? Jeśli tak to powinieneś zastanowić się czy wolisz pójść w nową technologię jaką jest napęd Blue Ray czy też jeszcze jest według Ciebie za wcześnie na tą inwestycje. Napęd blue Ray jest raczej przeznaczony do oglądania filmów ponieważ pozwala on na zapis o wiele większej ilości danych. Filmy na tych dyskach są w bardzo wysokiej jakości jednak mają jedną bardzo konkretną wadę czyli cenę. Są one bardzo drogie i niestety mało kto będzie mógł sobie na coś takiego pozwolić.

  O ile kupienie napędu nie jest specjalnie o wiele droższe o tyle filmy już są ponad przeciętnie drogie.Dodatkowo jeśli kupimy napęd blue Ray to bardzo prawdopodobnie nie będziemy mogli nagrywać pieniędzy ponieważ już takie napędy są bardzo drogie i są nie opłacalne. Jeśli chodzi o laptopy to nie mamy możliwości zrobienia najlepszej możliwej kombinacji czyli kupna napędu blueray tylko i wyłącznie jako odtwarzacza i drugiego napędu DVD jako nagrywarka. W ten sposób wychodzimy najlepiej. Dlatego też jeśli kupujesz laptopa to osobiście uważam, że obecnie nie warto jeszcze dokładać dodatkowych pieniędzy do napędu blueray ponieważ nie wiele na nim skorzystamy a stracimy tylko dodatkowe pieniądze.

  Jeśli jesteś miłośnikiem kina to być może warto się tym zainteresować jednak ja osobiście bym aktualnie jeszcze poczekał z tym zakupem. Napędy DVD są wystarczające do większości obecnych zastosowań dla każdego przeciętnego użytkownika a jednocześnie przy tym są bardzo tanie przez co cały laptop jest o wiele tańszy od odpowiednika z blue Ray.