Problem martwych pikseli

//Problem martwych pikseli
  • piksele

W naszym doświadczeniu zawodowym jednym z najczęstszych problemów z laptopami są ekrany. Większość ekranów laptopów służy do ciekłokrystalicznego wyświetlania obrazów, więc wspólnym problemem dla tego rodzaju ekranów od czasu do czasu jest występowanie martwych pikseli. Jeśli szkody są niewielkie i można z nimi żyć widząc kilkanaście martwych pikseli, możesz ten problem zostawić w spokoju.

Jednak w wielu z tych przypadków uszkodzenia są duże i widoczne i nie ma innej opcji niż naprawa ekranu. Jednym z najlepszych sposobów, aby ustalić, czy ekran laptopa musi być naprawiony lub wymieniony jest dokonanie porównania. Można podłączyć laptopa do zewnętrznego monitora, a następnie porównać go z ekranem na swoim laptopie. Jeśli nie widzisz niczego nienormalnego w tym porównaniu, możesz zaniechać naprawy.

Nie martw się jednak, reperacja ekranu w laptopie jest dość prosta, przy odrobinie wiedzy i dostępności śrubokrętu. Skuteczna wskazówka jak uniknąć konieczności wymiany ekranu laptopa przez odpowiednie dbanie o niego: najlepszym sposobem jest osiągnięcie tego za pomocą wygaszacza ekranu.

By |2014-08-13T19:52:49+00:0013 sierpnia 2014|Serwis Toshiba|Możliwość komentowania Problem martwych pikseli została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.