KONSERWACJA LAPTOPÓW

//KONSERWACJA LAPTOPÓW
  • konserwacja i czyszczenie laptopa

 Kupując laptopa pragniemy się nim cieszyć jak najdłużej. Często zapominamy o konieczności wykonania konserwacji. Inaczej niż w samochodzie nie zapali się żadna kontrolka, a sprzedawca nie nałoży obowiązku okresowych przeglądów. W efekcie wentylator zaczyna pracować dłużej i na wyższych obrotach. Laptop zaczyna się bardziej rozgrzewać.

 Po dłuższej pracy niespodziewanie wyłącza się by w końcu nie uruchomić się wcale. Wtedy na konserwacje jest już za późno. Zacznijmy więc raz jeszcze. Kupując laptopa otrzymujemy go nieskazitelnie czystego i przez około rok stan ten utrzymuje się. Jednak laptop to nie odkurzacz i nie można z niego usunąć zanieczyszczeń wyjmując worek. Laptopa należy zdemontować. Element chłodzący najlepiej wymyć w myjce ultradźwiękowej i specjalnym płynie. Co zapobiegnie w przyszłości przyklejaniu się zanieczyszczeń do metalowych powierzchni.

 Zawsze należy też wymienić pastę termoprzewodzącą pod procesorem i kartą grafiki. Inne elementy łatwo można oczyścić sprężonym powietrzem przy pomocy kompresora. Choć czyszczenie matrycy to tylko kosmetyka to jednak wiele użytkowników tego nie robi. Zadziwiające jak często wydajemy kilka tysięcy złotych za laptopa o wysokich parametrach by następnie oglądać na nim obrazy przez grubą warstwę lepiącego się kurzu.

 Regularne konserwacje z pewnością wydłużą działanie laptopa, a nam umilą korzystanie z niego. Jeśli wolisz zająć się czymś przyjemniejszym niż czyszczenie laptopa. To mamy dobrą wiadomość, wykonujemy w krótkim czasie pełne czyszczenie laptopa. Robimy to już wiele lat a zebrane doświadczenie wykorzystujemy dla dobra naszych klientów.

By |2014-08-30T22:32:30+00:0030 sierpnia 2014|Serwis Toshiba|Możliwość komentowania KONSERWACJA LAPTOPÓW została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.