Jak usunąć kurz z laptopa

//Jak usunąć kurz z laptopa
  • kurz_w_laptopie

Najlepszą metodą usuwania kurzu i innych zanieczyszczeń z laptopa jest stosowanie puszki ze sprężonym powietrzem. Puszkę taką można kupić w każdym sklepie komputerowym lub na stoisku w hipermarkecie. Użycie sprężonego powietrza do czyszczenia otworów wentylacyjnych laptopów może czynić cuda na wydajność chłodzenia.

Pył, który będzie się gromadzić w otworach wentylacyjnych komputera redukuje optymalny przepływ gorącego powietrza, utrudniając jego wyprowadzenie na zewnątrz obudowy. Zamiast sprężonego powietrza, możesz wspomóc się odkurzaczem, który wyssie cały kurz na zewnątrz. Również wewnętrzne wentylatory laptopa mogą być oblepione kurzem, który negatywnie wpływa na równomierną pracę wiatraczka.

Jeśli na laptopie i w jego otworach wentylacyjnych kurz nie jest widoczny, i tak należy stosować opisane powyżej kroki. Profilaktyka to podstawa, aby uchronić się przed poważniejszymi problemami. Podczas korzystania z puszki ze sprężonym powietrzem, najlepiej jest dmuchać w otwory w kierunku przepływu powietrza. Zwykle powietrze jest pobierane z otworów w dolnej części.

By |2014-07-13T22:28:25+00:0013 lipca 2014|Serwis Toshiba|Możliwość komentowania Jak usunąć kurz z laptopa została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.