Jak oszczędzać baterię w laptopie?

//Jak oszczędzać baterię w laptopie?
  • jak oszczędzać baterię w laptopie


Częstym błędem jest umieszczenie laptopa na miękkich powierzchniach, takich jak kolana. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, to najlepiej, aby umieścić go na twardej powierzchni, w miarę możliwości. Do wentylatora w laptopie także dostaje się kurz, który może spowodować podwyższenie temperatury wewnętrznej. Tak więc, należy wyczyścić wentylator sprężonym powietrzem co kilka miesięcy.

Przez długi czas, kurz i brud mogą gromadzić się w okolicach podłączenia baterii, co może zmniejszyć moc dostarczaną do laptopa. Należy wykonywać czyszczenie baterii za pomocą dwóch połączonych środków: wacika i alkoholu, najlepiej co kilka miesięcy. Unikaj używania Adobe Flash – To cichy zabójca baterii! Dodaj więcej pamięci swojemu laptopowi – poprzez dodanie większej ilości pamięci RAM do laptopa, to pozwala uruchamiać programy za pomocą pamięci zamiast dysku twardego.

Defragmentacja dysku twardego – Defragmentacja dysku twardego pozwala laptopom działać tak efektywnie, jak to możliwe. Narzędzie defragmentacji można znaleźć pod nazwą narzędzi systemowych i należy robić to co kilka miesięcy.

By |2014-07-13T22:28:25+00:0013 lipca 2014|Serwis Toshiba|Możliwość komentowania Jak oszczędzać baterię w laptopie? została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.