Co ryzykujesz, wymieniając samemu świetlówkę w laptopach?

//Co ryzykujesz, wymieniając samemu świetlówkę w laptopach?
  • swietlowka samodzielna wymiana

  Szczerze mówiąc, gdy mamy problem z matrycą w laptopie, a dokładniej z malutką jej częścią, czyli świetlówka, najlepiej jest oddać laptopa do serwisu. Najpierw powiedzmy kilka słów na temat tego, jak możemy zorientować się, że to właśnie świetlówka się zepsuła. Do najbardziej charakterystycznych cech należą między innymi: następuje brak podświetlenia, czyli widzimy zupełnie czarny ekran, ewentualnie mocno przyciemniony, obraz miga, od czasu do czasu gaśnie, matryca jest podświetlona na czerwono.

  Są to zdecydowanie najbardziej charakterystyczne objawy uszkodzenia świetlówki, gdy się pojawią możemy mieć około 90% pewności, że to właśnie ta część matrycy uległa uszkodzeniu. Wracając jednak do początku, jak już wspomnieliśmy najbardziej bezpiecznym zachowaniem, jest oddanie laptopa do serwisu.

  Samodzielna bowiem wymiana świetlówki może być trochę ryzykowna, przede wszystkim z tego prostego względu, że bardzo łatwo jest uszkodzić całą matrycę, a wówczas koszt naprawy może znacznie wzrosnąć (jak wiadomo cała nowa matryca jest droższa niż jedynie świetlówka).

By |2014-07-13T20:31:30+00:0013 lipca 2014|Serwis Toshiba|Możliwość komentowania Co ryzykujesz, wymieniając samemu świetlówkę w laptopach? została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.